Zaawansowana technologia, czyli jak powstają lampy?
Żarówki stosowane w projektorach to skomplikowane rozwiązania technologiczne, przyjmujące wiele kilowatów mocy i pracujące w bardzo wysokich temperaturach (nawet 1.000°C). To zaawansowana mieszanka chemiczna i precyzyjna elektronika, szczelnie zamknięta w szklanej bańce, pod ciśnieniem ponad 200 atmosfer (opona samochodowa ma mniej niż 4 atmosfery). Dlatego do wykonania dobrej lampy potrzebne są najwyższej jakości materiały, a producenci lamp przykładają najwyższą wagę do ich wykonania.
Lampy dostępne są jako gotowe do zainstalowania moduły (żarówki znajdują się w specjalnych obudowach, dostosowanych do konkretnego modelu projektora) i mogą być wymieniane przez użytkownika (nie wymaga to ingerencji serwisu).      żarówka                                           obudowa                                         moduł lampy
Tańsza alternatywa?

Diamond Lamps - najwyższa jakość dla twojego projektora!Firma Diamond Lamps zajmuje się produkcją zamiennych lamp do projektorów, oferując istotnie niższe ceny od lamp oferowanych przez producentów projektorów. Wszystkie moduły Diamond Lamps zawierają oryginalne żarówki wiodących producentów.
Atrakcyjność oferty wynika z 3 czynników:
  • skrócenia łańcucha dostaw (żarówki kupowane są bezpośrednio u ich producentów)
  • olbrzymich zamówień - w magazynie w Wielkiej Brytanii dostępnych jest od ręki kilka tysięcy produktów
  • własnej produkcji obudów, w których znajdują się żarówkiDlaczego Diamond Lamps?

  • Oryginalne żarówki renomowanych producentów - wszystkie produkty Diamond Lamps wytwarzane są przy użyciu takich samych żarówek, w jakie wyposaża się projektory znanych marek. Firma Diamond Lamps jest aprobowana przez wiodących producentów żarówek.
  • Pełna gwarancja - wszystkie moduły Diamond Lamps objęte są 115-dniową gwarancją. Na oryginalne lampy producenta (tzw. lampy OEM) udzielamy 85-dniowej gwarancji.


Tylko oryginalne żarówki renomowanych producentów

Wszystkie produkty Diamond Lamps wytwarzane są przy użyciu tych samych żarówek, które producenci projektorów dostarczają w swoich urządzeniach, a firma Diamond Lamps jest aprobowana przez wiodących producentów żarówek:

Philips oświadcza:
"Diamond Lamps posiada autoryzację Philips Lighting do dystrybucji gotowych modułów lamp do projektorów, zawierających oryginalne żarówki UHP marki Philips. Źródło światła zastosowane w modułach Diamond Lamps jest identyczne z oryginalnie dostarczanym przez Philips Lighting w projektorach i jako takie zapewnia 100% wydajność pod względem żywotności, jasności oraz jakości kolorów"

OSRAM oświadcza:
"Diamond Lamps posiada autoryzację do sprzedaży własnych modułów lamp, zasilanych oryginalnymi żarówkami OSRAM"


99% żarówek używanych w projektorach pochodzi z 7 fabryk. Największy udział w rynku ma firma Philips, a zaraz za nią znajdują się: Osram, Ushio, Phoenix, Iwaszki (Eye), Matsushita oraz Epson.